در هنگام باران تابستانی

در هنگام باران تابستانی

 

الآن که مرقوم می فرمائیم با سرانگشتان تدبیر این سطور را، باران بسیار جسورانه مشغول شستشوی شهر باران است، چنان خشم آلود که گویی عزم نموده گناهان مردمان بشوید. چه تلاشی پر از لطف. چه مهربانانه می بارد. هر چند هم‌اکنون خشمگین، ولی پیوسته باریده است این باران رحمت الهی! این ما هستیم که گاه غافل می‌شویم، خدا به ما مزه‌ی خشک‌سالی را می چشاند تا دوباره یادمان بیاید که ابر و باد و مه و خورشید و ... و شکر گزاری را. و می‌آزماید که ببیند عشق را فراموش می‌کنیم یا نه.

دکتر غلامحسین مجذوبی و دکتر محمود نیلی مترجمان کتاب مقاومت مصالح گییر و تیموشینکو در صفحه‌ی 4 ترجمه‌ی این کتاب landing gear را چرخ‌دنده‌ی فرود ترجمه کرده‌اند!

این لغت در فارسی به درستی به معنای ارابه‌ی فرود ترجمه شده است. این را می‌نویسیم چون حال نداریم به صورت کتبی و شفاهی نویسندگان کتاب را مطلع کنیم و به تعبیر برخی دوستان هر کسی که فیل می‌خواهد ناگزیر از مراجعه به هندوستان است! خودشان و دوستان‌شان اگر به وبلاگ ما سری زدند ببینند و به جان ما دعا کنند. گفتنی است، البته ضرب المثل چیز دیگری بود و ضرب ِ مَثَل کار دیگری است! که ما در اینجا دومی را انتخاب نموده‌ایم.

داریم ارشد می‌خوانیم، البته از بند بالا قابل حدس است، چه کتاب‌های نویی!! یکیش همین مقاومت مصالح. چیزهایی را که تا پیش از این فقط از زبان دورعلی شنیده بودم و بدین جهت او را پیامبر طراحی اجزا و مقاومت و علم مواد می دانستم، بیشترشان را می‌توان در صفحات 1 تا 25 همان کتاب فوق‌الذکر یافت!

یکی از رفقا پرید! پرید؟ یعنی ازدواج کرد. ازدواج کرد؟ بعله یعنی رفت خونه‌ی بخت. به به! به به! این خونه‌ی بخت که می گن اینه! به به! ببخشید آدرسشم دارین؟ بله؟ آهان نخیر. خوب باشه حالا یه کاریش می‌کنیم! خب دوست عزیزی که ممکنه نخوای نامت فاش بشه! مجرد بودی، متأهل شدی؛ صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت! این هم پاراگرافی که به افتخار تو نوشتیم.

 

"چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی

به شکوفه ها به باران برسان سلام ما را"

التماس دعای لازم و کافی داریم!

در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید.

یا حق

 

۰ ۰
۳ دیدگاه

دیدگاه‌ها (۳)

توسط:کاروت

۱۹ تیر ۸۷ ، ۱۹:۵۴
این نه منم!وجدان بیدار من است که اظهار وجود می کند!

توسط:مهدی ادیب

۲۱ تیر ۸۷ ، ۱۰:۲۴
به به!گروپ رو ترک کردی؟پایه ام بروم گروپ بروبچز مک رو سر پا کنیم.اونجا رو هم بذاریم برای همه اون کسایی که دوست دارن توش باشن!ما بدین جا نه پی حشمت و جاه امده ایماز بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم!

توسط:مهدی ادیب

۲۱ تیر ۸۷ ، ۱۷:۵۴
کی میای تهران اخوی؟دل ملتی در اینجا به تپش افتاده اخوی!

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

وبلاگ حاضر را از سال ۱۳۸۶ آغاز کردم. کوشیدم فهم خود را از دنیا و مافیها با رعایت انصاف و بدون تعصب بیان کنم. طبیعتاً در رفتار و گفتار بسیاری انسان‌ها نکاتی هست که دست‌کم در ظاهر متناقض می‌رسد، پس اینجا هم از چنین تناقضاتی خالی نخواهد بود. صمیمانه خواهشمندم نظراتتان را با من در میان بگذارید.