دیدار با رهبر

دیدار با رهبر

امروز بعد از رسیدن دم دفتر مقام معظم رهبری و دریافت بی برنامه‌ی کارت ها از آدم های همآهنگ کننده‌ی بنیاد نخبگان، وارد حسینیه‌ی امام خمینی شدیم و پس از انتظار کوتاهی برنامه با قرائت زیبای کریم منصوری از کتاب خدا آغاز شد. مسئولان بنیاد، وزیر علوم، سردار نقدی، دکتر ولایتی و مقامات دیگر حضور داشتند.

مطابق رسم همیشگی ابتدا چند نفر از نخبگان دیدگاه ها و نظرات خود را طرح کردند و سپس نوبت به ولی فقیه رسید.

دیدگاه های طرح شده صرف نظر از مخالفت یا موافقت با آنها به نسبت سال گذشته بسیار پخته تر و سنجیده تر مطرح شدند که البته تجلیل مقام معظم رهبری را به دنبال داشت.

سخنان محمد حسین بادامچی دوست صمیمی و کم کم قدیمی ام خیلی به دلم نشست و بسیاری از آن حرف دل من و خیلی های دیگر بود.

سخنان آقای دکتر آرام هم برای من جالب و دوست داشتنی می نمود. ایشان در مورد ویژگی های مدیر مطلوب مطالبی را مطرح کردند. بعدتر فرصت نشد تا ولی فقیه در این مورد مطالبی ارائه بفرماید.

مجری برنامه احسان شعبانی هم اجرای خوبی داشت. چون عمده‌ی دوستان در وقت صحبت نکردند،‌ برنامه‌ی صحبت نخبگان یک ربع تمدید شد و به دو سه تای آخر فرصت صحبت نرسید.

نقل به مضمون سخنان آقا به صورت خیلی فشرده:

سخنان آقا در چند محور مختلفِ وظیفه‌ی نخبگان، وضعیت کشور و دنیا، لزوم تهذیب و روش های عملی آن به صورت مختصر ایراد گردید.
ایشان با ورود به بحث مقالات ISI فرمودند: چه قدر خوب است که درصد بیشتری از مقالات ISI که در کشور تولید می شوند، معطوف نیاز های داخلی باشند.
ایشان همچنین خواستار تمایز متر اندازه گیری نخبه‌گی میان علوم انسانی و علوم فنی و مهندسی شدند.
ایشان با اشاره به علت رشد سریع انگلستان که مانند زالو با مکیدن خون دیگران و بر اساس یک اصل استعماری اتفاق افتاده است، رشد مطلوب کشور را یک رشد درون زا دانستند و کشورِ ما را از این نوع رشد استعماری مبرا دانستند.

در اخبار تلویزیون در شامگاه روز 12 ام، عمده‌ی مطالب با صورتی آراسته تر ارائه گردید و رئوس نقاط طرح شده، توسط رهبری و نخبگان بیان شد.

خبر این دیدار :: بیانات :: صوت :: عکس :: نحوه‌ی انتخاب سخنرانان
۰ ۰
۱ دیدگاه

دیدگاه‌ها (۱)

کبوتر سپید

۱۲ مهر ۹۱ ، ۱۵:۰۱
سلام
از رسانه ملّی مطلع شدیم
حقیقتا" خوش به سعادت شما ...
دیدیم و به حال شما و تمام کسانی که در محضر حضرت آقا بودند غبطه خوردیم ...
برای شما آرزوی توفیقات روز افزون دارم
التماس دعا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

وبلاگ حاضر را از سال ۱۳۸۶ آغاز کردم. کوشیدم فهم خود را از دنیا و مافیها با رعایت انصاف و بدون تعصب بیان کنم. طبیعتاً در رفتار و گفتار بسیاری انسان‌ها نکاتی هست که دست‌کم در ظاهر متناقض می‌رسد، پس اینجا هم از چنین تناقضاتی خالی نخواهد بود. صمیمانه خواهشمندم نظراتتان را با من در میان بگذارید.