۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۸۸ ثبت شده است

با زمان است که انسان می ترکد

سقوط معنوی چند بعد دارد و طبعاً من جاهل تر از آنم که همه ی ابعاد آن را بدانم، یا بخواهم در باره ی آن ها سخن بگویم. اما بدیهتاً برای طبیعی شدن گناه  دو چیز لازم است یکی جو و محیط و دومی زمان. معمولاً اولی فراهم است و این  دومی است که انسان را تدریجاً می پوساند و غرور کاتالیزور این داستان غم انگیز است، مرز غرور و اعتماد به نفس به قدری باریک است که انسان به سادگی می تواند در این امر مرتکب اشتباه شود.

البته ما که این ها را می گوییم طبعاً خودمان بی مشکل نیستیم اما در دو تیپ انحرافات علنی و مخفی آشکار سازی انحرافات و علنی کردن آن ها طبیعتاً از غرور بیشتری حکایت دارد.

ذکر تاریخی: امروز صبح علی اکبر فرخ چشک را خواب دیدیم که گفت نتایج کنکور آمده و ما را بیخواب کرد! نتایج کنکور که نیامده بود، اما چیز هایی دیدیم که ما را وادار کرد که بگوییم "با زمان است که انسان می ترکد"

امروز عصر امتحان آز دینامیک ماشین ها و ارتعاشات مکانیکی داریم. حقیر هنوز مطالعاتم کافی نیست، به تعبیر امروزی ها استرس داریم نه استرس بیست نشدن بل استرس افتادن.

 

۰ ۰ ۱ دیدگاه

زندگی در زمین

زندگی خوابی است به غمق یک مژه زدن و خواب نعمتی کوتاه در این زندگی کوتاه، خواب را باید شناخت و زندگی را و طبعاً بیداری را، بیداری است که بدون خواب مرگ تدریجی رقم می زند. مرگ تدریجی را وابگذاریم، زندگی تدریجی را پیوند بزنیم به حیات طیبه انسانی، و دائم زنده باشیم تا قیامت!

زندگی ما انسان ها میوه ی باغ خداوند است برای درخت کهن سال زمین، زمین را دوست داشته باشیم، که شاید اولین نعمت او باشد، پس از خلقت ما انسان ها.

۰ ۰ ۱ دیدگاه

رکسانای ایرانی

مایلیم مراتب تاثر و تاسف شدید خود را از فرآیند شتاب زده ی آزادی رکسانا صابری که متهم به جاسوسی بود اعلام کنیم. یاد آوری می کنیم سخن امام آیةالله خمینی را که آن روز که آمریکا از ما تعریف کند روز عزای ماست.

۰ ۰ ۱ دیدگاه

ماموریت غیر ممکن 6

ماموریت غیر ممکن 6 یعنی هر آنچه اردوی خداحافظی ورودی های 84 مکانیک شریف نامیده می شود با موفقیت کامل و به دور از هر گونه نا کامی به پایان رسید. این اردو طبق برنامه های از پیش تعیین شده در روز های 15 تا 18 اردی بهشت ماه 88 برگزار شد و 24 نفر از دانشجویان نیمسال هشتم مکانیک 84 شریف در آن شرکت کردند، جناب آقای دکتر محمد دورعلی به عنوان سرپرست همراه اردو بودند و امکان بهره گیری هر چه بیشتر از این اردو را فراهم کردند. جناب آقای دکتر شفیعی نیز در مقاطعی دانشجویان را همراهی کردند.

اردو با حرکت از درب نقلیه دانشگاه در ساعت 16:30 روز 15 اردی بهشت آغاز شد و با بازگشت اتوبوس حامل دانشجویان در شامگاه 18 اردی بهشت پایان گرفت. به صورت اجمالی برنامه های برگزار شده ی این اردو به شرح زیر بیان می شود:

 

بازدید از شرکت ایران رادیاتور

بازدید از شرکت آرپانوش (تولید کننده محصولات ایستک)

سفر به ساحل مروارید و فوتبال ساحلی

بازدید از مجتمع فولاد گیلان

بازدید از طبیعت شهر لاهیجان

            بام سبز و تله کابین لاهیجان

            موزه ی کاشف السلطنه

            دریاچه مصنوعی لاهیجان و آبشار مصنوعی

تفرج و ورزش در پارک جنگلی سراوان

 

همچنین تیم برگزاری اردو از افراد و سازمان های زیر به صورت ویژه تشکر و قدردانی می نماید:

جناب آقای دکتر محمد دورعلی

جناب آقای دکتر محمود سعادت فومنی

جناب آقای دکتر محمدرضا موحدی

جناب آقای دکتر محمد بهشاد شفیعی

جناب آقای مهندس حسین افشین

سرکار خانم قنبرزاده

جناب آقای غلام رضا حسن پناه

جناب آقای مهندس ایمان بدیع زاده

جناب آقای مهندس صبا سمنکان

جناب آقای مهندس سیاوش قریشی

جناب آقای مهندس حامد قهرمانی

جناب آقای مهندس سید سروش مهدی مؤیدی

جناب آقای مهندس مستطابی

جناب آقای مهندس بنی عامل

جناب آقای مهندس شکیب

جناب آقای مهندس پژوهش

سرکار خانم کاظمی

جناب آقای مهندس حسین زاده

جناب آقای مهندس علی عمویی

جناب آقای مهندس مرتضی عمویی

جناب آقای مهندس علی صفار

جناب آقای مهندس محمد احمدی

جناب آقای عزیزالله کشاورز

جناب آقای کاسی پور

جناب آقای دیلمی نژاد

جناب آقای محمد رضا عظمتی

جناب آقای مهندس محسن عظمتی

جناب آقای عبدالکریم علی زاده

جناب آقای نجفی

نقلیه دانشگاه صنعتی شریف

امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه صنعتی شریف

مدیریت موزه میراث روستایی گیلان

مدیریت موزه کاشف السلطنه

مدیریت تله کابین بام سبز لاهیجان

مدیریت مرکز تهیه و توزیع غذای بانوی گیلان

مدیریت محترم مرکز تربیت معلم امام علی (ع) رشت

رستوران تک

رستوران عاشوری

مدیریت محترم شرکت ایران رادیاتور

مدیریت محترم شرکت آرپانوش

مدیریت محترم شرکت مجتمع فولاد گیلان

جناب آقای فرضی

جناب آقای اردانی

جناب آقای محمد جواد طالبی

سرکار خانم جوشن

در نهایت تیم برگزاری ضمن آرزوی خرسندی شرکت کنندگان در اردو، از ارتقای استاندارد های برگزاری اردو در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شریف ابراز رضایت می نماید و از حسن برگزاری اردو به خود می بالد.

 

                                                           

                                      مصطفی حسن پناه ـ محمد ابوطالبی ـ مهدی ادیب ـ محسن کارمزدی

 

۰ ۰ ۳ دیدگاه

گزارش وقایع اتفاقیه

 

۱. ان شاء الله در روز های ۱۵ تا ۱۸ اردی بهشت به همراه جمعی از همکلاسیان و استادان به گیلان سفر می کنیم. این سفر دارای اهداف علمی و حاشیه های تفریحی است. اطلاعات بیشتری را می توان در مک بلاگ یافت.

۲. این روزها که خیلی دنبال هماهنگی بازدید دانشجویان از مراکز صنعتی در گیلان بودیم متوجه رکود عظیم اقتصادی شدیم که در سال های اخیر گریبان گیر بسیاری از کارخانجات و شرکت های تولیدی شده است شایسته است در این مورد تدابیری جدی اندیشیده و عمل شود. در این برخی دستجات و گروه ها علاقه مندند ایجاد کننده ی تشکل های کارگری باشند که این به خودی خود نیکو است و حمایت از آن ها لازم است اما باید دقت کرد که پوششی برای فعالیت های خرابکارنه نباشد، در عین حال همه ی این تلاش ها را به چوب عناد و خراب کاری زدن هم ظلمی بزرگ و خیانتی عظیم است.

۳. این روز ها خیلی کار داریم فلذا نیستیم.

۴. در این آشفته بازار سیاست، آزمون نه این است که به چه کسی رای دهی بلکه سخت تر و مهم تر از آن رعایت اخلاق سیاسی است. یعنی همان "از مکافات عمل غافل مشو/گندم از گندم بروید جو ز جو"

۵. یادم بیاورید بعداً سر فرصت مطالبی تحت عنوان "تربیت بدنی یا دیکتاتوری پیرمرد ها" به رشته ی تحریر در آوریم!

 

۰ ۰ ۰ دیدگاه


وبلاگ حاضر را از سال ۱۳۸۶ آغاز کردم. کوشیدم فهم خود را از دنیا و مافیها با رعایت انصاف و بدون تعصب بیان کنم. طبیعتاً در رفتار و گفتار بسیاری انسان‌ها نکاتی هست که دست‌کم در ظاهر متناقض می‌رسد، پس اینجا هم از چنین تناقضاتی خالی نخواهد بود. صمیمانه خواهشمندم نظراتتان را با من در میان بگذارید.